Ing. Dalibor Vostal - Sluľby pro ekologii

DAVOS - Služby pro ekologii

Gummi Küper

Již přes 40 let je firma Gummi Küper přední ve vývoji a výrobě sítových ploch pro použití ve štěrkovnách a pískovnách, v kamenolomech, v dolech, stejně jako v kovoprůmyslu a v recyklačních firmách. Gumové a umělohmotné sítové plochy jsou nejenom otěruvzdorné, ale plní také vysoké nároky na neucpávání, na redukci hluku a na pohodlnou montáž.

Již v roce 1957 byly ve firmě Gummi Küper vyrobeny první ražené gumové sítové plochy. Tato branže je ve firmě Gummi Küper nejoblíbenější, sítové plochy z gumy a polyuretanu tvoří dnes jádro nabídky firmy. V roce 1967 k tomuto přibývá druhý směr výroby - kombinované stírací sněhové lišty na sněžné pluhy.

Firma Gummi Küper zaměstnává na svých dvou pracovištích v německém Bochumi cca. 70 zaměstnanců. Mimo to udržuje bohaté obchodní styky v Evropě, Americe, Africe i v Ásii.

Guma i umělá hmota je pro požadavky zákazníka určována podle působení tříděného média. Jen tak může být zaručen minimální otěr s maximální trvanlivostí.

KÜPRENE je velmi stabilní umělá hmota, která je používaná především v mokrém třídění. Guma GIGANT je ve tvrdosti 60 Shore A a používá se především v těžkém kamenoprůmyslu. Guma CLEAN je vyvinutá firmou Gummi Küper v tvrdosti 35 Shore A a je řešením pro všechny typy lepivých materiálů při třídění. Tento materiál se dobře osvědčil i v recyklačním průmyslu.

Pro naše ve formách vyráběné sítové plochy nejsou stanoveny žádné hranice. K naší výrobní paletě náleží napínaná a rámová síta, děrovaná provedení a sítové rohože. V roce 1992 byl uveden nástrčný systém VARIA, který se po krátké době prosadil na trhu. V roce 2000 byl vyvinut nový nástrčný systém IDEAL.

Ing. Dalibor Vostal / Kounicova 31, 602 00 Brno / tel./fax: 549 250 891, 603 886 030 / dalibor.vostal@vostal.cz